BLOG

ARC Mimari Led Aydınlatma

Mimari Aydınlatma; Cephenin karakterini oluşturan çizgilerin, Aydınlatma karakteri ile Ruh bulmuş halidir. Bu karakterin aynı zamanda işletmenin ticari hedef ve misyonuna hizmet etmesi esastır.
21 Mayıs 2020

Mimari Aydınlatmada Uygulama

Mimari Aydınlatmada, mimari tasarımın mükemmel sonuç vermesi öncelikle doğru projelendirme, doğru planlama ve tecrübeli uygulama montaj ve yazılım programlama ekibi ile mümkündür. Doyurucu ve orantılı ışık yansıma hesapları ise aydınlatma elemanının lümen değeri ve CRI ışık netlik indexinin yüksek olması kadar montaj yerinin dış cephede doğru açıda montelenmesi gerekmektedir.

Led Aydınlatma
17 Temmuz 2018

Dış Cephe Pixel Aydınlatma Kalite Kriterleri

1. SİSTEM: • Sistem sinyal kalitesi ve hızı bakımından DMX protokol kullanılmak zorundadır. Diğer protokoller sinyal düşmelerinden dolayı aydınlatma efektlerinde bozulmalara yol açar. • Dünya’da bu sistemi çalıştıracak sayısız program vardır. Ancak işin profesyonelliği ve dış cephede uygulanacak aydınlatmanın sorunsuz çalışması bakımında Madrix marka gibi lisanslı sistem işletim programları kullanmak esastır. • Sistemin zaman zaman […]

Led Aydınlatma
20 Şubat 2018

Wallwasher Nedir?

Wallwasher Nedir? LED teknolojisinin yaygınlaşmasıyla renkli LED Wallwasher armatürleri pek çok binanın dış cephesinde görmekteyiz. Bu uygulamaları binalara modern bir görünüm kazandırırken, tarihi yapılara da doğru renk tercihleri ile uygulandığında farklı bir hava katmaktadır.

Led Aydınlatma
5 Şubat 2018

DMX Nedir?

DMX yani Digital Multiplex, tek kablo üzerinden sinyal göndermeye dayalı bir data protokolüdür. DMX, ışık ile ilgili cihazları, parçaları, dimmer-ların kontrolü sağlar. Endüstride, eğlence sektöründe özellikle DMX 512 olarak adlandırılan protokol sıklıkla kullanılır.

Led Aydınlatma
10 Ocak 2018

Dış Cephe Led Aydınlatma

İsamu Naguchi‘ nin “mimarlar arasında bir filozof” olarak adlandırdığı ve Kaliforniya’ daki Salk Enstitüsü‘ nün ve de Bangladeş Parlamentosu‘ nun Estonyalı ünlü mimari Louis Kahn; “Güneş binaya çarpana kadar binanın ne kadar muhteşem olduğunu bilmiyordum” der. Ünlü mimarın ünvanına yakışır sadece bu sözü bile, aydınlatmanın bir yapıda ne denli önemli olduğunu gözler önüne serer.

Led Aydınlatma
3 Ocak 2018

Led Nedir? Özellikleri ve Kullanım Alanları

LED (“Light Emitting Diode”, Işık Yayan Diyot), yarı-iletken, diyot temelli, ışık yayan bir elektronik devre elemanıdır. 1920’lerde Rusya’da icat edildi ve 1962 yılında Amerika’da pratik olarak uygulanabilen elektronik bir bileşen haline getirildi. Oleg Vladimirovich Losev adlı bir radyo teknisyeni radyo alıcılarında kullanılan diyotların ışık yaydığını fark etti ve 1927 yılında bir Rus gazetesinde LED hakkında […]

Led Aydınlatma
SWITCH THE LANGUAGE
ARC I Mimari Led Aydınlatma

Dış cephe mimari aydınlatma projelerinde yer alan ARC Mimari Led Aydınlatma firmamız öncelikle aydınlatma tasarımını bir video sunumu ile hazırlayıp, dmx pixel dot ile dış cephe led giydirme ya da dmx line ile dış cephe mimari led aydınlatma armatürleri kullanarak ikonik yapılara uyumlu led cephe ya da cephelerde pixel led ekran uygulamaları yapar. Kullanmakta olduğumuz ürünler kaliteli dmx kontrollü wall washer, dmx dot pixel, dmx lineer tarzı RGB led aydınlatma armatürleridir.